Zmniejszenie emisji o 1 mln ton
Jak powiedział cytowany w komunikacie prezes Grupy Tauron Paweł Szczeszek: “Sukcesywnie realizujemy założenia Zielonego Zwrotu inwestując w transformację miksu energetycznego oraz sieć energetyczną. W pierwszym półroczu 2023 roku segment OZE obejmujący elektrownie wodne, wiatrowe i fotowoltaiczne wyprodukował o 10 procent więcej zielonej energii niż w analogicznym okresie ubiegłego roku”.
Korzystanie z energii pochodzącej z OZE stanowi jedno z kluczowych działań pozwalających firmom oraz instytucjom realizować zobowiązania neutralności klimatycznej. Redukcja śladu węglowego posiada również istotne znaczenie dla przedsiębiorstw eksportujących produkty na rynki unijne. Jak podkreślono, emisje związane z wykorzystywaną do działalności danej firmy energią są wliczane do mierzenia śladu węglowego firm.
Zdaniem Przemysława Zaleskiego, prezesa Tauron Sprzedaż: “Zielona energia w firmie to korzyści środowiskowe i biznesowe. Pozwala przedsiębiorcom spełnić coraz częściej stawiane przez kontrahentów wymogi związane z wykorzystaniem energii pochodzącej z odnawialnych źródeł. Wspieramy redukcję śladu węglowego w działalności naszych klientów i dostarczamy rozwiązania, dzięki którym firmy i instytucje, korzystające z odnawialnych i kogeneracyjnych źródeł energii Taurona będą mogły ograniczyć tylko w tym roku emisję dwutlenku węgla o ponad milion ton”.
Tauron Polska Energia jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Obejmuje swoim działaniem 18 procent powierzchni Polski i jest największym dystrybutorem energii w kraju, a także jednym z największych podmiotów gospodarczych – w 2022 roku zarejestrowała ponad 36 mld złotych przychodów.
Źródło: ISBnews